Denne uken samles fiskeriforvaltningen, havforskningen, næringsorganisasjoner og andre interessegrupper, for å drøfte forslag til reguleringer i norske fiskerier. Møtet blir holdt i Bergen, men kan også følges direkte via strømming på Fiskeridirektoratets nettsider.
Fiskeridirektoratet beskriver reguleringsmøtet som en sentral arena der fiskeridirektøren presenterer og diskuterer forslag til reguleringer, samtidig som næringen og øvrige interessenter får anledning til å komme med innspill. Hvert år fastsettes en rekke forskrifter som regulerer de ulike fiskeriene. Reguleringsmøtet bidrar til en effektiv og grundig behandling av sakene gjennom dialog mellom forvaltningen og næringen før endelige beslutninger tas.
Fra Fiskebåt deltar Sturla Roald, Nina Rasmussen og Synnøve Liabø. Som tidligere år inngår Fiskebåt i Norges Fiskarlags delegasjon under høringsmøtet. Neste år vil Fiskebåt stille som selvstendig part i møtet.
I tråd med etablert praksis behandles saker knyttet til hvitfisk- og rekefiskeriene den første dagen, mens reguleringer for de pelagiske fiskeriene står på agendaen den andre dagen.
Saker til behandling
Sakliste reguleringsmøte høst 2026
Forslag og innspill
Fiskeridirektoratets forslag til reguleringer for 2027, samt innspill fra næringsorganisasjonene, er tilgjengelige på direktoratets nettsider.
