Nyheter

Glade for nytt regelverk for Barentshavet

Både Greenpeace og Fiskebåt er godt tilfreds med at det no kjem nye reglar som skal verne sårbare artar i Barentshavet. Frida Bengtson i Greenpeace, seier dette betyr utruleg mykje, og at ho er glad for at forskrifta gjeld for alle som fiskar i dette havområdet.
Nyheter

Sårbare arter i Barentshavet får bedre beskyttelse

Nye regler skal gi bedre beskyttelse av sårbare arter på Barentshavets bunn.
Nyheter

Ny Brexit-info. fra Fiskeridirektoratet

Fiskeridirektoratet har kommet med en oppdatert informasjon til aktører med fiskeriinteresser i EU-sonen når det gjelder eventuelle konsekvenser av Brexit i britisk farvann.
Nyheter

Reketråler til Murmansk

Reketråleren Arctic Swan ble i forbindelse med utseiling av russisk sone i Barentshavet beordret til Murmansk for kontroll tirsdag kveld.
Nyheter

Riksrevisjonen med sterk kritikk av oljeforvaltningen

Riksrevisjonen kommer med sterk kritikk av den norske oljeforvaltningen i en ny rapport. Det påpekes blant annet at det er svakheter ved miljørisikoanalysene og beredskapsanalysene som legges til grunn ved leteboringer og produksjon.
Nyheter

Variabelt kolmulefiske

Mye uvær den siste tiden har fortsatt innvirkninger på kolmulefisket, men sist uke ble det notert noen gode fangster, melder Sildesalgslaget.