Fiskebåt og Pelagisk Forening ber Sildelaget sette av 6 -8 millioner kroner til finansiering av loddekartlegging/-forskning ved Jan Mayen sommeren 2024 og i Barentshavet vinteren 2025.
- De foreslåtte utvidelsene av forhåndsdefinerte utvinningstilatelser (TFO-områder) i Barentshavet, vil kunne komme konflikt med fiskeriene i de aktuelle områdene. Det skriver Fiskebåt i sitt høringssvar til Energidepartementet.
Norges Fiskarlag med blant annet Fiskebåt og Andøya Space-konsernet har signert en samarbeidsavtale. Dette for å bidra til best mulig sameksistens i havområdene rundt Andøya i tida som kommer.
Fiskeri- og havminister Cecilie Myrseth møter norske fiskere i London tirsdag 27. og onsdag 28. februar. Myrseth skal dele ut pris når britene feirer sin nasjonalrett under The National Fish & Chip Awards. Storbritannia er et svært viktig marked for norsk hvitfisk.
Fiskebåt mener at avsatt støttebeløp til selfangsten på kroner 1,5 millioner er for lavt til åvidereføre norsk selfangst på et forsvarlig nivå. Det skriver Fiskebåt i et brev til Nærings- og fiskeridepartementet.